Для надання консультаційної допомоги суб'єктам господарювання СДПІ по ОКП р. в Одесі МДУ Міндоходів в грудні цього року провела черговий сеанс телефонного зв'язку "гаряча лінія" з питань нарахування і сплати військового збору. Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, які надійшли на "гарячу лінію".

Пенсіонер отримує допомогу від колишнього роботодавця, чи обкладається така допомога військовим збором?

У відповідності з Податковим кодексом України об'єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами. Нарахування збору здійснюється в порядку, встановленому ст. 168 ПКУ для податку на доходи фізичних осіб.

Посібник, надане пенсіонерам від колишніх роботодавців у відповідності з колективним договором, не підлягає оподаткуванню військовим збором.



Чи обкладаються військовим збором кошти, перераховані роботодавцем на рахунок закладу охорони здоров'я на лікування працівника?

У разі, коли сума коштів на лікування працівника і придбання лікарських засобів не виплачується (не компенсується) працівникові, а перераховується роботодавцем на рахунок закладу охорони здоров'я, такий дохід слід розглядати як надання роботодавцем цільової благодійної допомоги разового характеру, що не є об'єктом оподаткування військовим збором.



Роботодавець нарахував дохід працівникові але не виплатив його, коли слід перерахувати військовий збір?

Якщо податковий агент нараховує, але не сплачує (не надає) працівникові дохід, то військовий збір, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені Податковим кодексом України для місячного податкового періоду, тобто не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу ( п. п. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу).



Чи обкладаються військовим збором доходи, одержані одним фізособою від іншої фізособи, яка не є податковим агентом?

Оскільки, особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету військового збору з доходів, визначених п. п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу, які є об'єктом оподаткування військовим збором, є податковий агент (роботодавець), то доходи, одержані фізичною особою від іншої фізичної особи, яка не є податковим агентом, не підлягають оподаткуванню військовим збором.