Згідно з новим Податковим кодексом групи платників єдиного податку скоротять з шести до трьох. Про це йдеться в матеріалі "Кіт у мішку": яку податкову реформу підготував новий Кабмін Яценюка".

Відзначається, що в першій групі залишаться підприємці, які не використовують найману працю, працюють у сфері роздрібної торгівлі або надають послуги населенню, а їхній річний оборот становить 300 тис. грн (зараз - 150 тис грн). Ставка податку - 10% МЗП.
У другу групу увійдуть СПД, у яких кількість найманих працівників не перевищує 10, а річний оборот - 1,5 млн грн (зараз - 1 млн грн). Ставка податку - 20% МЗП.

Для третьої групи пропонується зняти обмеження на кількість найманих працівників, а граничний річний оборот збільшити до 20 млн грн (зараз - 3 млн грн). Ставки податку - 2%+ПДВ або 4% (за умови включення в податок ПДВ).

Крім того, наголошується в матеріалі, з 1 липня 2015 р. чиновники хочуть зробити обов'язковим використання реєстраторів розрахункових операцій для всіх підприємців, крім тих, хто торгує на ринках або на пересувних торгових точках, а також підприємців першої групи.

Автор матеріалу також повідомляє, що агровиробники - платники фіксованого сільгоспподатку - потрапляють у нову, четверту групу. Сам податок ліквідують і пропонують замінити його податком на землю. Для тих, хто веде свою діяльність на ріллі, сіножатях і пасовищах, ставка податку становитиме 0,15 нормативної грошової оцінки 1 га (у разі розташування в гірських територіях і на поліссі - 0,09); для багаторічних насаджень - ставка податку 0,09 нормативної оцінки (0,03,якщо насадження розташовані в гірських територіях і на поліссі); для водного фонду - 0,45 нормативної оцінки; для так званих земель "закритого ґрунту" - повну нормативну оцінку 1 га