Національний банк спростив доступ міжнародним системам інтернет-розрахунків на ринок України і розширив можливості використання електронних грошей, випущених нерезидентами

Зазначені нововведення вводяться постановами НБУ від 24.07.2015 р. «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» № 480 «Про внесення змін у деякі нормативно-правові акти Національного банку України з питань здійснення операцій з електронними грошима» № 481.

Зокрема, Постановою № 480 визначені умови внесення в Реєстр платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури дані про міжнародні системи інтернет-розрахунків (таких, як PayPal, ApplePay, GoogleWallet тощо), що створює підґрунтя для початку діяльності в Україні міжнародних систем.

Також уточнюються вимоги до документів учасників ринку платіжних послуг в частині фінансового моніторингу, що підвищить прозорість розрахунків та зробить неможливим проведення незаконних операцій.

Постановою № 481 Національний банк створив правові передумови для можливості здійснення громадянами України розрахунків з торговцями-нерезидентами електронними грошима, випущеними емітентами-нерезидентами, а також для прийому торговцями-резидентами від покупців-нерезидентів електронних грошей, випущених емітентом-нерезидентом. Зокрема, передбачена можливість здійснення розрахунків електронними грошима, випущеними за межами України, для їх використання у міжнародній системі інтернет-розрахунків за умови, що введення/виведення коштів в/з такої системи здійснюється з рахунків/на рахунки в банках.

Крім того, згідно з Постановою № 481 Національний банк збільшив граничну суму розрахунків електронними грошима протягом календарного року (з 35 000 до 62 000 грн.), а також суму електронних грошей, які перебувають на електронних пристроях у розпорядженні користувача, що дозволить зробити використання електронних грошей більш комфортним і розширить можливості для розрахунків.