27.08.2015

Мінфін хоче значно знизити стелю річного обороту для "спрощенців"

Міністерство фінансів ініціює істотне зниження стелі річного обороту для підприємців, що працюють за спрощеною системою оподаткування, з нинішніх 20 млн грн.

Про це на прес-конференції повідомила заступник міністра Олена Макеєва.

За її словами, Мінфін також виступає за скорочення кількості груп підприємців, що працюють за спрощеною системою оподаткування, з чотирьох до трьох за рахунок об'єднання другої і третьої груп.

"Залишимо три групи: перша — до 300 тис. грн на рік), як і сьогодні. Другу групу об'єднаємо з третьої і істотно знизимо річний оборот до 20 млн грн", — сказала вона.

Макеєва додала, що планується також модернізація нинішньої четвертої групи, передбаченої для сільського господарства, щоб нею користувався тільки по-справжньому малий і середній бізнес.

"Хочу запевнити, що ту модель, яка в найближчі дні вже буде фіналізовано для спрощеної системи, вона буде дуже добре сприйнята абсолютно усіма", — зазначила заступник міністра.

За її словами, Мінфін провів попередні розрахунки, як зміниться податкове навантаження у новій моделі порівняно з існуючою.

"На наш погляд, якщо буде податкове навантаження збільшуватися для якихось категорій приватних підприємців, то несуттєво", — сказала Макєєва.

Вона додала, що в презентації напрямів податкової реформи, поширеною Мінфіном на початку нинішнього тижня для дискусії перед її презентацією на Раді реформ при президентові наступного тижня, було вирішено питання "спрощенки" не піднімати.

"Дуже чутливе питання: я думаю, що якщо б ми його поставили в презентацію, то критики було б набагато більше", — пояснила Макєєва.

Як повідомлялося раніше, на початку нинішнього тижня Мінфін презентував пропозиції до проекту податкової реформи.

Передбачається, що 27 серпня проект податкової реформи буде розглянуто на засіданні Національної ради реформ з подальшим винесенням на розгляд Верховної Ради у вересні.

По материалам Газеты "Частный предприниматель"