Мінфін пропонує залишити спрощену систему оподаткування тільки для фізичних осіб

Міністерство фінансів України пропонує залишити спрощену систему оподаткування тільки для фізичних осіб-підприємців.

Як написав на своїй сторінці в Facebook співзасновник громадської організації "Всеукраїнська громадянська платформа "Нова країна" Валерій Пекар, мова про це йшла на засіданні Національної ради реформ в четвер.

Він зазначив, що при збереженні групи I і перетворення її в групу "А" (зі збереженням граничного річного обороту - ІФ), нововведенням стане злиття груп II і III до "групи Б" з "стелею" обігу 2 млн грн і ставки податку 20% різниці між доходами і витратами. Причому  дозволяється не вести облік і списувати на витрати 80% доходу (це еквівалентно ефективною ставкою оподаткування 4% обороту), або вести облік витрат і платити менше.

Ст. Пекар також написав, група IV – сільгоспвиробники і фермери – буде перетворена в групу "В", яка також отримає "стелю" в 2 млн грн, що означає втрату можливості працювати за спрощеною системою 15% найбільших таких господарств.

На засіданні Нацради реформ на продемонстрованих прикладах в ході обговорення податкової реформи, міністр фінансів Наталія Яресько показала, що нова система, з її точки зору, вирівнює справедливість оподаткування найманих працівників та самозайнятих.

Газета "Частный Предприниматель"