Швидкість роботи в програмі Підприємець 4

1. Для об'єктивної оцінки швидкості виконання програм на платформі Microsoft .Net" необхідно врахувати наступну її особливість: при першому зверненні до будь-якої функції (наприклад побудова ієрархічного списку товарів по групах) спостерігається пауза, протягом якої відбувається оптимізація, але при наступному виклику тих же обчислень вони виконуються швидше. Різниця в часі становить від 10% до 500%.
Це відноситься до кожного сеансу роботи програми.


2. Для програми, що обробляє інформацію в базі даних, швидкодія залежить від двох незалежних факторів:
а) - швидкість доступу до даних і виконання запитів на мові SQL (вибірка по заданим умовам, групування, підсумовування);
б) - швидкість внутрішніх обчислень безпосередньо в програмі (графічний інтерфейс, бізнес-логіка).
У програмі "Підприємець" час виконання обчислень особливо помітно при заповненні таблиць в розділі "Реальний облік". При натисканні кнопки "Розрахунок":
1) - спершу підготовляються дані в рядку стану з'являється напис "Виконання запиту...");
2) - потім заповнюється кожен рядок в таблиці (в рядку стану рухається індикатор).


3. Час виконання запиту залежить від:
3.1. Зрозуміло - від обсягу даних (при цьому головне значення має не кількість найменувань, а кількість документів та кількість рядків у документах).
3.2. Знаходиться база даних на цьому ж комп'ютері або в мережі. Різниця в часі складає до 20% . Якщо швидкість роботи програми локально або по мережі різниться в рази, то має сенс зайнятися оптимізацією мережі (іноді допомагає просто перевстановлення Windows на одному з комп'ютерів).
Тому, приймаючи рішення про те, де буде знаходитися загальний файл, раціональніше вибрати не самий потужний комп'ютер, а комп'ютер, на якому програма використовується більш інтенсивно.


4. Час заповнення таблиці залежить від:
4.1. Зрозуміло - від продуктивності комп'ютера. Наприклад, таблиця з 1000 рядків на комп'ютері Celeron 2,26 ГГц заповнюється за 1,15 сек; на Core Duo 2,2 ГГц - за 0,25 с.
4.2. Менш очевидно те, що витрачений час прямо пропорційно кількості стовпців у таблиці. Тому, якщо це заважає комфортної роботи, а якісь додаткові дані не потрібні (наприклад код товару не використовується), то їх можна приховати через налаштування таблиці.
4.3. Деякі дані вимагають спеціальних обчислень, і якщо відповідні стовпці включені, їх заповнення відбувається довше інших. Перелік даних, особливо впливають на швидкодію:
- У Довідники/Прайс-листи - "Валюта ціни",
- Облік/Склад(залишки) - "В т. ч. замовлення" або "Вільно",
- У вікні "Заповнити списком" - "Ціна" (і ті ж "В т. ч. замовлення", "Вільно").


5. У списках документів існує наступна особливість:
- Документи/Банк/Весь_банк може відкриватися довше (програма обчислює обороти по кожному розрахунковому рахунку), ніж Документи/Все_документы - вибрати розділ "Банк",
- Документи/Послуги/Все_услуги може відкриватися довше (крім актів програма вибирає рахунки та податкові, у яких присутні послуги), ніж Документи/Все_документы - обрати розділ "Послуги".


6. Якщо при заповненні документа з кожного рядка викликається список товарів, можна вибрати його вид: ієрархічний список по групах або таблиця (цей вибір збережеться в наступний раз). Зазвичай список у вигляді таблиці відкривається швидше.


7. Формування попереднього перегляду і друк на мережному принтері відбувається значно (в 2 рази) довше, ніж на локальному. Тому, якщо немає можливості підключити принтер до того комп'ютера, де виписуються документи, можна в Сервіс/Настроювання/Друк виключть "Попередній перегляд" і "Діалогове вікно "Друк".

LiveZilla Live Chat Software