Вибір системи оподаткування

В залежності від того, чи Ви є платником ПДВ чи ні, при створенні документа програма сама буде вибирати варіант "20% з ПДВ" або "0% без ПДВ". Це можна побачити (або змінити самостійно) в документі на закладці "Звітність".

В залежності від того, чи Ви є платником єдиного податку або податку на загальних підставах, при створенні документа програма сама буде вибирати варіант "Доходи/включаючи ПДВ (од. податок)" або "Доходи/не вкл. ПДВ (заг. сист.)".

Інші особливості:

У розрахунковій відомості по з/платі:
- для платника єдиного податку: в операції "З/плата (єдиний податок)" вимкнені проводки по нарахуваннях на фонд оплати праці,
- для загальної системи: в операції "З/плата (загальна сист.)" включені проводки за офіційними витрат.

В інших документах:
- звітність за доходами/витратами формується "касовим методом", що відповідає єдиному податку, тобто додаткові налаштування не потрібні.
- для фізичних осіб на загальній системі офіційні витрати повинна потрапляти тільки собівартість реалізованих товарів. Програма сама запропонує внести зміни: у видатковій накладній, у шаблоні операції "Продаж" включити останню проводку з коментарем "Собівартість (заг. сист.)". В платіжних документах, в операції "Оплата постачальнику" та "Інші витрати", навпаки, відключити проводку про витрати у звітності.


Ці налаштування допоможуть автоматизувати ведення обліку, але якщо це здається складним, можна ними нехтувати. У будь-якому випадку, при підготовці офіційної звітності в розділі Звітність/Доходи/Книга_учета_Форма10 можна зазначити, які суми повинні потрапляти в доходи/витрати.
    

LiveZilla Live Chat Software